رسالت ما

رسالت ما

تلاش در ایجاد تحولی اساسی در جهان‌بینی و بینش علمی، فلسفی و عرفانی بشر آینده، تلاش در تقریب او به عصر ظهور است. بصیرتی که بر مبنای حکمت و عرفان ناب اولیای الهی بدست میآید منشأ تحولی عظیم در اخلاق و سبک زندگی، تکنولوژی و مدیریت جامعه بشری می‏شود. انسان آینده در همه ابعاد حیات بسیار متفاوت‌تر و کاملتر از انسان کنونی خواهد بود؛ حکمی داوودی، ملکی سلیمانی و فناوری آصفی اگر راه به مجمع‏البحرین علم و دین برد؛ عقول چنین انسانهایی در سایه دست الهی ولی اعظم خداوند(عج الله تعالی فرجه الشریف) شکوفا می‏شود.
بیانه «گام دوم انقلاب» مقام معظم رهبری) دام الظله) تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی می‏باشد و تحقق و اجرایی شدن آن، این انقلاب به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی ارواحنافداه خواهد رسید.
از آنجا که مؤمنان و خصوصاً جوانان اهل ایمان در جهان اسلام اولین مخاطبان این پیام هستند و قرآن مرجع اصلی و اساسی و مایه وحدت جوامع اسلامی در سراسر دنیاست؛ در این راستا «مؤسسه قرآنی میثـاق با نور» برنامه‌ها و فعالیت‏های پرورشی و آموزشی خود را با تدوین «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم» شروع و در ادامه مراحل آموزشی خود را اعلام می‏دارد.

طرح میثاق با نور

هدف کلی

هدف این طرح ایجاد زمینه مرجعیت قرآن در همه امور نظری و عملی جامعه اسلامی از طریق ترویج و تعمیق فرهنگ تدبر و تفکر در آیات و روایات قرآن کریم و انس و صمیمیت عمیق و روز افزون با خداوند که زمینه‌ساز تربیت انسان آرمانی قرآن می‌شود.

اهداف جزئی

◀️ ترغیب افراد به قرائت روزانه قرآن؛
◀️ ترویج حلقه‌های تفکر و هم‌اندیشی بر مبنا و محور کتاب آسمانی.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *